3. Мари Боузкова спечели титлата на турнира по тенис в Прага

Мари Боузкова спечели титлата на турнира по тенис в Прага

На финала в Прага местната любимка надигра категорично рускинята Анастасия Потапова с 6:0, 6:3 за 71 минути игра

Чехкинята Мари Боузкова спечели турнира по тенис на твърда настилка в Прага с награден фонд от 251 750 долара.

На финала местната любимка надигра категорично рускинята Анастасия Потапова с 6:0, 6:3 за 71 минути игра. За 24-годишната Боузкова това е първа титла в турнири на Женската тенис асосиация (УТА). До момента тя имаше три изгубени финала.

В днешния обаче поставената под номер 8 Боузкова не даде никакви шансове на седмата в схемата Потапова. В първия сет чехкинята позволи на Потапова да спечели общо едва 11 точки и не и даде нито гейм.

Представителката на домакините продължи да доминира играта и във втория сет, който обаче започна с пет последователни пробива. При резултат 3:2 гейма Боузкова бе първата, която спечели подаването си, а след това Потапова намали на 3:4, печелийки на свой ред за пръв подаването си, но от началото на мача. Това обаче бе напълно недостатъчно за рускинята, която допусна да загуби следващите два гейма, а с това и мача.

С победата си Боузкова стана петата чехкиня след Каролина Плишкова, Луцие Шафаржова, Петра Квитова и Барбора Крейчикова, която печели турнира в Прага от създаването му през 2015 година.

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио