3. ЛОШО! На Гришо му прилоша и се отказа (ВИДЕО)

ЛОШО! На Гришо му прилоша и се отказа (ВИДЕО)

Българинът бе спечелил с 6:0 първия сет срещу Тийм

Григор Димитров вече е в неприятна серия от три загуби на сингъл. Българинът започна на Уинстън-Сейлъм директно от втори кръг, където се изправи срещу бившия №3 Доминик Тийм, размазвайки го в първия сет с 6:0. След това, обаче му прилоша и трябваше да се откаже в средата на втория сет при 2:4.

По-малко от 25 минути минути бяха необходими наГришо, за да “върже” втори пореден “геврек” на шампиона от US Open 2020, след като същото направи и в третия сет на предишния им мач на Australian Open 2021.

Австриецът, който се завърна на корта по-рано тази година след повече от 9 месеца извън игра, показа, че все още е далеч от най-добрите си времена и за големи периоди от двубоя не успяваше да бъде равностоен на световния №19.

Втората част стартира далеч по-равностойно, като трикратният финалист от Шлема стабилизира представянето си и вече все по-често ставахме свидетели на равностойни размени от дъното на корта. С времето започнаха да зачестяват пропуските от ракетата на нашия сънародник, от което австриецът не пропусна да се възползва, за да реализира пробив в петия гейм, който затвърди на нула.

Веднага след това първата ни ракета даде индикации, че не се чувства добре и се оплака от световъртеж. В почивката след шестия гейм, при резултат 2:4, българинът поиска медицинско прекъсване, по време на което бе прегледан от лекар. Впоследствие хасковлията опита да продължи битката, но още преди подготовката за изпълнение на сервис отново почувства дискомфорт и взе решение да преустанови срещата.

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИЕНА)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио