3. Кисимов, Спасов и Расим се класираха за четвъртфиналите в Румъния

Кисимов, Спасов и Расим се класираха за четвъртфиналите в Румъния

Димитър Кисимов и Даниъл Спасов при юношите и Мелис Расим при девойките се класираха за четвъртфиналите на турнир от категория J100 от ITF в Румъния.

Поставеният под №2 Димитър Кисимов при юношите победи във втория кръг с 6:2, 6:2 Максимилиан Хайдлмайр (Австрия). Така в първите си два мача Кисимов загуби само осем гейма. За място на полуфиналите Димитър ще играе срещу Матей Челемен (Румъния).

Даниъл Спасов елиминира във втория кръг с 6:4, 4:6 7:5 №3 в схемата Андреас Месис (Гърция). На четвъртфиналите Спасов ще играе срещу Лука Нита (Румъния).

Квалификантката Мелис Расим победи във втория кръг при девойките с 6:1, 6:2 Ана София Чобану (Румъния). Това е пета поредна победа за Расим на турнира при само един загубен сет. За място на полуфиналите българката ще играе срещу първата поставена Ива Лакич (Черна гора).

Българите продължават успешно и в надпреварата на двойки.

Поставените под №1 при юношите Димитър Кисимов и Андреас Месис (Гърция) се класираха за полуфиналите.

Даниъл Спасов и Антонио Ангел (Румъния) са четвъртфиналисти.

При девойките Мелис Расим и Ана Йоана Варса (Румъния), поставени под №4, също са на четвъртфинал.

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула