3. Гришо започва на Sofia Open срещу швед или беларус (ВИДЕО)

Гришо започва на Sofia Open срещу швед или беларус (ВИДЕО)

Кузманов среща квалификант, а Лазаров ще мери сили с Лехечка

Тримата български тенисисти, които започват участието си директно в основната схема на Sofia Open 2022, научиха съперниците си на старта.

Григор Димитров, шампион в турнира от 2017 г., е поставен под №3 и ще се включи директно от втория кръг, където ще срещне спечелилия двубоя Микаел Юмер (Швеция) – Иля Ивашка (Беларус). Димитров е в половината на двукратния шампион и поставен под №1 в схемата Яник Синер (Италия), като дуел помежду им е възможен на полуфиналите.

В горната част на схемата е и трикратният победител в турнири от Големия шлем – Стан Вавринка. Опитният швейцарец ще срещне на старта Фабио Фонини (Италия) в истински блокбъстър. Спечелилият класиката ще играе на осминафиналите срещу Фернандо Вердаско (Испания) или Николоз Басилашвили (Грузия).

Димитър Кузманов и Александър Лазаров, които участват в основната схема с „уайлд кард“, попаднаха в долната половина на схемата. Кузманов ще играе срещу тенисист от квалификациите в първия кръг, а при победа на осминафиналите ще срещне Джак Дрейпър (Великобритания) или Душан Лайович (Сърбия).

Лазаров ще играе на старта срещу чеха Иржи Лехечка, а при победа ще си гарантира двубой с №4 в схемата Лоренцо Музети (Италия), който почива на старта.

Поставен под №2 в схемата е Пабло Кареньо Буста (Испания), който ще започне участието си в турнира с двубой срещу Марк-Андреа Хюслер (Швейцария) или тенисист от квалификациите.

Седмото издание на Sofia Open започва в неделя със срещи от квалификациите. Те ще продължат и в понеделник, когато ще се изиграят и няколко двубоя от първия кръг на основната схема.

Билетите за седмото издание на тенис турнира в София са в продажба – онлайн на Eventim.bg и в партньорската мрежа в цялата страна.

Шоуто на Sofia Open 2022 е гарантирано!

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио