3. Гришо започна сезона на трева с обрат срещу 11-ия в света (ВИДЕО)

Гришо започна сезона на трева с обрат срещу 11-ия в света (ВИДЕО)

Димитров със страхотен втори сет в Лондон

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира отлично сезона си на трева, след като се класира за втория кръг на турнира по тенис в лондонския "Куинс Клъб" с награден фонд 2,275 милиона евро.

Шампионът през 2014 година Димитров елиминира поставения под номер 3 финалист от миналия сезон Камерън Нори (Великобритания) с 6:7(2), 6:1, 6:4 за два часа.

Първият сет премина с доминацие на сервиращите и без нито една възможност за пробив. В тайбрека левичарят Нори зарадва местните фенове и със серия от четири поредни точки поведе в резултата.

Хасковлията отвърна със страхотна игра във втората част, в която поведе с 5:0 срещу 11-ия в света британец и само за 25 минути стигна до изравняване на резултата.

В третата част Димитров продължи да контролира играта с прецизни действия на корта. Той успя на реализира нов брейк в петия гейм, а при 4:3 се измъкна от трудна ситуация при собствен сервис от 0:40 с пет поредни разигравания. В следващия гейм българинът стигна до мачбол, но не успя да го реализира. Хасковлията след това обаче без проблеми затвори мача с отличен последен сервис-гейм.

С успеха Димитров си осигури 31215 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 22-ото място.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу Пол Джъб (САЩ) или Ботик ван де Заудсхулп (Нидерландия). През 2014-а Григор триумфира в надпреварата на трева от категория ATP 500 в Куинс.

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула