3. Гришо успя да измъкне два тайбрека и продължава в Париж (ВИДЕО)

Гришо успя да измъкне два тайбрека и продължава в Париж (ВИДЕО)

Българинът надви Ботик ван де Зандсхулп с 2:0 сета за почти два часа игра

Първата ни ракета Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Париж, след като надигра Ботик ван де Зандсхулп в два тайбрека – 7-6 (5), 7-6 (5), за близо два часа игра.

Българинът изостана с пробив в откриващия сет, но първо успя да спаси сетбол пред нидерландеца, а след това върна брейка в последния възможен момент. Григор отрази още един брейкбол в 11-ия гейм, а съдбата на сета бе решена в тайбрек. Там нашият тенисист стигна до два сетбола при 6-4 и не сбърка при втория, за да поведе в резултата.

Вторият сет се разви по идентичен начин – отново Димитров допусна пробив изоставане, но този път направи моментален рибрейк. Двамата сервираха успешно в следващите геймове и се стигна до нов дълъг гейм, където Григор получи нови сетбола при 6-4. Ван де Зандсхулп върна единия и сервираше при 5-6 точки, но се пропука и това донесе победата на 31-годишния хасковлия.

Мачът бе изключително близък и в статистиката след края на срещата, в която Димитров има един уинър повече от съперника, при равен брой непредизвикани грешки. В спор за място на осминафиналите Григор ще играе с италианския ветеран Фабио Фонини, който замени сънародника си Матео Беретини в основната схема и преодоля трудно квалификанта от Франция Артур Филс в три сета.

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио