3. Гришо си спомни какво е победа (ВИДЕО)

Гришо си спомни какво е победа (ВИДЕО)

Българинът с първи успех от края на август насам

Най-добрият български тенисист Григор Димитров сложи край на серията си от три поредни загуби и постигна първа победа от 30 август насам.

В първия кръг на турнира от сериите АТП 500 в зала във Виена Димитров победи с 6:3, 6:4 бразилеца Тиаго Монтейро.

Мачът продължи само час и 15 минути, като Димитров, който отскоро отново работи с Дани Варверду, показа доста добра и стабилна игра.

Началото на мача бе много позитивно за 31-годишния Димитров, който направи ранен пробив и поведе с 3:0 гейма.

Това му позволи да води играта спокойно и единствено в гейма, в който сервираше за спечелването на сета, Монтейро успя да стигне до 40:40, но не и до точка за пробив.

Вторият сет стартира по подобен начин. След като двамата тенисисти си размениха по едно подаване, в третия гейм Димитров проби, за да поведе с 2:1.

Българинът имаше две възможности за втори пробив в седмия гейм, но Монтейро успя да се измъкне и да намали изоставането си до 3:4 гейма.

Въпреки това колебания в играта на българина не настъпиха и той спечели оставащите си два сервис гейма на нула.

Общо в мача българинът направи 10 аса, допусна само една двойна грешка и спечели 30 от 35 точки на свой първи сервис и 12 от 17 точки на втори сервис.

За класирането си във втория кръг Димитров ще вземе 45 точки за световната ранглиста и 34 355 евро от наградния фонд, който достига общо 2 349 180 евро.

Следващият съперника на българина ще бъде поставеният под номер 3 в схемата Андрей Рубльов. Досега двамата са играли пет пъти помежду си, като Рубльов води с 3:2 успеха. Последната им среща бе тази година на четвъртфиналите в Индиън Уелс, когато руснакът победи в два сета.

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио