3. Гришо с успешен старт в Монреал

Гришо с успешен старт в Монреал

Българинът отвя представител на домакините за 92 минути в мач, прекъснат заради дъжд

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира от сериите „Мастърс 1000“ на твърди кортове в Монреал.

В Канада хасковлията отстрани в първия кръг участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Алекси Галарно, налагайки се с 2-0 сета - 6:4, 7:5.

Мачът бе временно прекъснат заради дъжд в средата на първата част, но това не разсея Димитров, а напротив.

Българинът затвори с лекота първия сет, докато във втория постигна обрат и в крайна сметка триумфира след 92 минути игра на Централния корт.

В първата част Димитров поведе с 3:2, след като проби в петия гейм преди срещата да бъде прекъсната. След подновяването на мача нямаше повече пробиви и така нашият тенисист поведе след успех с 6:4.

Във втората част Григор изоставаше с 0:3, след като Галарно го проби във втория гейм, но след това българинът направи два пробива в деветия и единадесетия гейм, за да спечели мача с 2:0 сета.

Така Галарно, който е номер 237 в световната ранглиста, остана без спечелен мач на ниво ATP, докато Гришо, нанизал 10 аса в срещата, се класира за втория кръг, в който ще срещне победителя от двойката Себастиан Баес (Аржентина) - Ник Кирьос (Австралия).

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио