3. Гришо с нова победа в Мадрид (ВИДЕО)

Гришо с нова победа в Мадрид (ВИДЕО)

Българинът продължава на двойки след почти двучасова битка в Испания

Григор Димитров се класира за втория кръг на двойки на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,58 милиона евро.

Българинът и канадецът Феликс Оже-Алиасим надделяха над аржентинците Диего Шварцман и Максимо Гонсалес с 6:3, 7:6(8) за 110 минути.

Димитров и Оже-Алиасим поведоха с 4:0 гейма за успеха в първия сет, а във втората част те взеха два брейка аванс за  4:1.

В последствие при 5:4 хасковлията сервираше за победата и стигна до мачбол, но лека грешка на мрежата на Алиасим даде гейма на южноамериканците.

При 5:5 българинът и канадецът пропиляха още две възможности за пробив, след което се стигна до тайбрек. В него те постигнаха обрат от 1:3 до 6:4, но пропиляха още четири мачбола, преди да стигнат до успеха.
Димитров и Оже-Алиасим си осигуриха по 90 точки за световната ранглиста при дуетите и ще си разделят 28930 евро от наградния фонд.
Хасковлията вчера стартира с успех и на сингъл след 6:2, 7:6(4) над Максим Креси (Франция) и във втория кръг пак ще се изправи срещу Шварцман, който е поставен под номер 13 в схемата поединично.

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио

Доминик Тийм спря с тениса

Бившият №3 в световната ранглиста и шампион от US Open 2020 Доминик Тийм изигра последния мач в професионалната си кариера

Нестеров напред в Санта Маргерита ди Пула

Националът на България за купа "Дейвис" Пьотр Нестеров постигна победа в първия кръг на турнира на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула