3. Гришо допусна обрат и изхвърча от Мастърса в Монреал (ВИДЕО)

Гришо допусна обрат и изхвърча от Мастърса в Монреал (ВИДЕО)

Българинът спечели лесно първия сет, но свали нивото до края на мача

Григор Димитров допусна изненадваща загуба във втория си мач от Мастърса в Монреал и беше елиминиран от турнира след поражение с 1:2 сета (6:4; 6:7(5); 3:6) от Александър Попирин.

След равностойно начало на мача Гришо проведе отличен сервис-гейм и се отърси от трудностите в предишния си, за да се доближи максимално до спечелване на първата част - 5:4. Стигна се до двойна грешка на Попирин и до 0:40, което внесе напрежение в играта на австралиеца и Гришо се възползва за пробив и първи сет при 6:4.

Втората част също тръгна равностойно и само в осмия гейм Попирин имаше шанс за пробив, но Григор успя да го спаси. В 12-ия българинът имаше три точки за спечелване на мача, но съперникът му успя да ги отрази и развръзката трябваше да е в тайбрек. В него Попирин показа по-здрави нерви и с два мини пробива изравни сетовете.

В третия решителен играта на Димитров се срина, като допусна пробив в шестия гейм, който беше затвърден от съперника. До края срещата Гришо се опита да се върне в битката, но изоставането му беше голямо и не успя да избегне поражението.

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио