3. Гофен изхвърли Алкарас от Астана

Гофен изхвърли Алкарас от Астана

Световният номер 1 допусна поражение от белгиеца с 2:0 сета

Давид Гофен се класира за осминафиналите на силния тенис турнир от сериите АТП 500 в Астана, след като удари световния номер 1 Карлос Алкарас със 7-5, 6-3 за близо един час и 50 минути игра. Белгиецът, който влезе в надпреварата като „щастлив губещ“, елиминира поставения под номер 1 в схемата още на старта в Казахстан.

Откриващият сет започна с точки за пробиви и пред двамата, преди шампионът на Ю Ес Оупън да стигне първи до брейк в третия гейм. Гофен не само го върна, но и дръпна с пробив аванс, като преднината му достигна 5-2. Алкарас демонстрира бойния си дух и влезе в серия от три поредни гейма, пробивайки съперника в последния възможен момент. Усилията му обаче се оказаха напразни, след като белгиецът проби още веднъж в 12-ия гейм и с това си гарантира преднина в резултата.

Втората част започна ударно за Гофен, който поведе с 3-0, а след това направи още един брейк за 5-1 и сервис за мача. Испанският му опонент съумя да върне един от пробивите, но това бе всичко от него и така Гофен намери място във втори кръг на надпреварата. Той загуби само девет точки на първи сервис за целия мач и отрази седем от десетте възможности за пробив пред световния номер 1. В спор за място на четвъртфиналите белгиецът ще играе с френския ветеран Адриан Манарино, който отстрани на старта трикратния шампион в турнирите от Големия шлем Стан Вавринка.

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио