3. Джокович е на 1/4-финал в Рим (ВИДЕО)

Джокович е на 1/4-финал в Рим (ВИДЕО)

Той надви Камерън Нори в два сета

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович (Сърбия) се класира за 17-и път на четвъртфиналите от 17 участия на турнира на клей от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд от 7,7 милиона евро.

Джокович елиминира поставения под номер 13 Камерън Нори (Великобритания) с 6:3, 6:4 за 89 минути.

Сърбинът, който има 6 титли и 12 финала на надпреварата в италианската столица, реализира ранен пробив и запази предимството си до края на първия сет. Във втората част той пропиля пробив аванс при 2:1 гейма, но след 3:4 взе 13 от следващите 16 разигравания, за да триумфира. Нори получи физически проблем в края на срещата, като преди последния гейм той поиска и медицински таймаут. Британецът допусна цели 29 непредизвикани грешки срещу 14 на съперника, което натежа.

"Досега всичко е добре в турнира и се надявам нещата да продължат така. Началото днес беше малко нервно. Трябваше да започнем по-рано и забързах загрявката, тъй като програмата беше променена заради дъжда. Радвам се, че спечелих в два сета. Всеки ден има нещо (от физическо естество), но за радост успях да играя и се надявам утре да се чувствам още по-добре", каза Джокович.

За място на полуфиналите белградчанинът ще се изправи срещу победителя от мача между седмия в схемата Холгер Руне (Дания) и квалификанта Алексей Попирин (Австралия).

Григор Димитров научи евентуалните съперници на старта в Париж

Българинът трябва да защитава доста точки на Мастърса във френската столица

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара