3. Дъжд прекъсна мача на Григор Димитров (ВИДЕО)

Дъжд прекъсна мача на Григор Димитров (ВИДЕО)

Българинът с аванс срещу сърбин в Монте Карло – 6:4. 2:1

Дъжд прекъсна срещата от II кръг на тенис турнира в Монте Карло от сериите „Мастърс 1000“ между Григор Димитров и сърбина Миомир Кецманович.

Преди това първата ракета на България имаше аванс в резултата, след 6:4 в първия сет и 2:1 във втория.

Днес Гришо спечели убедително първото си подаване за 1:0, а след това пропусна 3 точки за пробив и на свой ред допусна такъв за 1:2.

Сърбинът затвърди безапелационно и дръпна с 3:1, след което хасковлията се спаси, въпреки нова двойна грешка, за да намали до 2:3.

След това Димитров се разигра и направи 2 отлични удара, за да стигне отново до 2 точки за пробив, след което и до 3-а, от която се възползва за 3:3.

Последва гейм на 0 за Гришо и смяна на топките, както и добър сервис на Кецманович за 4:4.

После Григор поведе с 5:4, макар че му бяха нужни два геймбола, за да затвори първия сет с чудесна защита и двойна грешка на съперника за 6:4.

След първата част дъждът се засили, но все пак беше решено двубоят да продължи.

Димитров взе аванс до 2:1, но тогава срещата бе прекъсната за втори път заради лошото време в Монако.

Кортът бе покрит, което означава, че мачът ще се доиграе по-късно вечерта или ще бъде преместен за утре.

При евентуален успех Димитров ще играе на осминафиналите на турнира с награден фонд 5,95 милиона евро срещу победителя от срещата между датчанина Холгер Руне и индиеца Сумит Нагал, като европеецът води в резултата до прекъсването на мача с 6:3, 2:1.

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио