3. Бублик ще срещне Чорич на финала в Монпелие (ВИДЕО)

Бублик ще срещне Чорич на финала в Монпелие (ВИДЕО)

Срещата ще се проведе в неделя

На финала на тенис турнира АТП 250 в Монпелие ще играят хърватинът Борна Чорич и Александър Бублик от Казахстан, който е победител в турнира от 2022 година.

Чорич се наложи над поставения под номер 1 в схемата на надпреварата Холгер Руне от Дания. Хърватинът водеше с 6:3 и 4:1 във втория сет, когато Руне се отказа заради контузия.

В другия полуфинал Бублик много по-трудно се наложи над канадеца Феликс Оже-Алиасим с 4:6, 6:4, 6:4 за 2 часа и 39 минути игра. Оже-Алиасим започна по-добре в първия сет и направи пробив в десетия гейм за 6:4.

Във втория сет обаче Бублик направи един пробив и затвори частта също с 6:4. В решаващата част двамата си размениха по един брейк до 3:3, когато казахстанецът отново проби съперника си и си гарантира успеха. Булбик направи 14 аса и направи повече почти при ретурите си, което се оказа решаващо за победата.

Григор Димитров научи евентуалните съперници на старта в Париж

Българинът трябва да защитава доста точки на Мастърса във френската столица

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара