3. Андреев преодоля квалификациите във Валенсия, чака го миналогодишният шампион

Андреев преодоля квалификациите във Валенсия, чака го миналогодишният шампион

Адриан Андреев влезе в основната схема на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" във Валенсия (Испания) с награден фонд 118 хиляди евро.

Поставеният под номер 4 в квалификациите Андреев победи Хенри Скуайър (Германия) с 6:3, 6:3 в среща от финалния втори кръг на пресявките. Двубоят между третата ракета на България и седмия поставен германец продължи час и 40 минути.

Един пробив в първия сет бе достатъчен на 22-годишния софиянец да поведе с 4:2, след което да затвори частта за 6:3 при третия си сетбол.

262-ият в света български тенисист реализира ключов пробив още в третия гейм на втория сет, повеждайки с 2:1, а след това го затвърди за аванс от 3:1. Андреев поддържаше преднината си до крайното 6:3, което оформи при втория си мачбол.

С преодоляването на квалификациите българинът заработи 5 точки за световната ранглиста и 1160 долара от наградния фонд, а в първия кръг на основната схема той ще играе срещу защитаващия титлата си от миналия сезон Олексий Крутих (Украйна).

23-годишният Крутих, който е 237-и в класацията на АТП, също премина през квалификациите. Двамата имат един мач помежду си в Брест по-рано през сезона, който Андреев спечели със 7:6(4), 7:6(4).

Водач в основната схема на турнира във Валенсия е испанецът Роберто Баутиста-Агут, който започва срещу италианеца Андреа Вавасори.

Григор Димитров научи евентуалните съперници на старта в Париж

Българинът трябва да защитава доста точки на Мастърса във френската столица

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара