3. Алкарас се контузи

Алкарас се контузи

Световният №2 се оттегли от турнира по тенис в Рио

Световният номер две Карлос Алкарас се оттегли от турнира по тенис в Рио де Жанейро, след като получи контузия в десния глезен в началото на първия си мач срещу бразилеца Тиаго Монтейро.

Испанецът се нуждаеше от медицинска помощ, след като изкълчи глезена си при втората точка в мача. 20-годишният играч се върна на корта и успя да пробие подаването на Монтейро, но се оттегли след пробив за Монтейро в следващия гейм, с който изравни за 1:1.

Водачът в схемата Алкарас е шампион в Рио през 2022 г. и финалист миналата година, когато загуби от британеца Камерън Нори. Той пристигна в Рио след загуба от чилиеца Николас Джари на полуфиналите на турнира в Буенос Айрес миналата седмица.

Трикратният победител на турнири от Големия шлем Стан Вавринка отпадна в първия кръг след поражение с 5:7, 4:6 от аржентинеца Факундо Диас Акоста.

23-годишният Диас Акоста продължава отличното си представяне, след като миналата седмица спечели първата си титла на турнира в Буенос Айрес.

Мачът беше отложен с почти два часа заради дъжд в Рио де Жанейро. Следващият съперник на Диас Акоста ще бъде неговият сънародник Себастиан Баес.

38-годишният Вавринка спечели Откритото първенство на Австралия през 2014 г., Откритото първенство на Франция през 2015 г. и Откритото първенство на САЩ през 2016 г.

"Трябваше да имам много търпение заради дъжда. "Стан е легенда, беше невероятно да играя срещу него", каза Акоста.

Третия в схемата Николас Джари от Чили също отпадна в първия кръг след загуба от германеца Яник Ханфман с 1:6, 6:1, 5:7.

Григор Димитров научи евентуалните съперници на старта в Париж

Българинът трябва да защитава доста точки на Мастърса във френската столица

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара