3. Алкарас премина през Лайович в Маями, Рууд сензационно отпадна

Алкарас премина през Лайович в Маями, Рууд сензационно отпадна

19-годишният лидер в световната ранглиста върви уверено към титлата

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас (Испания) се класира за четвъртия кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона долара.

Алкарас продължи защитата на титлата си с успех над сърбана Душан Лайович с 6:0, 7:6(5) за 91 минути и запази надежди за т.нар. "Съншайн дабъл", след като по-рано през месеца триумфира на другия "Мастърс" в САЩ в Индиън Уелс.

Испанецът записа 27 печеливши удара срещу едва 8 на съперника, а във втория сет първоначално пропиля аванс от 5:3 гейма, а в тайбрека дръпна с 6:2, но успя да затвори мача едва при четвъртия си мачбол.

"Чувствам се бърз на корта, движа се много добре. Щастлива съм от вариативността, с която играя. Използвам много различни удари и нещата се получават. Наслаждавам се на всяка секунда тук", коментира испанецът, който записа 16-а победа в 17 мача през сезона.

19-годишният Алкарас ще търси място на четвъртфиналите срещу представителя на домакините Томи Пол, който за първи път достигна до тази фаза на турнира след 6:3, 7:5 над друг испанец Алехандро Давидович Фокина.

Миналогодишният финалист и номер 3 в схемата Каспер Рууд (Норвегия) отпадна разочароващо в третия кръг след поражение от Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 6:3, 4:6, 4:6 в нервен мач, в който и двамата направиха по над 30 непредизвикани грешки.

Рууд, четвърти в класацията на АТП, пропиля ранен пробив аванс в третия сет, като реализира едва 2 от 15 възможности за брейк в мача, а Ван де Зандсхулп реализира обрат и стигна до първата си победа над играч от топ 5.

Следващият съперник на нидерландеца, поставен под номер 26, ще бъде Емил Руусувуори (Финландия), който отстрани участващия с "уайлд кард" Таро Даниел (Бразилия) с 6:3, 7:6(3).

Чех обърна и изхвърли Гришо във Виена (ВИДЕО)

Това са добри новини за българина, който се бори за място в Торино

Гришо отвя китаец на старта във Виена (ВИДЕО)

Българинът победи с 2:0 сета и продължава напред на турнира от сериите 500

Елизара Янева победи световната №384  за 1/4-финал в Испания

Елизара Янева постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на твърди кортове за жени в академията на Хуан Карлос Фереро във Вилена (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара

Вики Томова отпадна в Токио

Виктория Томова отстъпи пред рускинята Диана Шнайдер с 2:6, 2:6 във втория кръг на тенис турнира в Токио