3. Алкарас детронира Зверев и взе титлата в Мадрид (ВИДЕО)

Алкарас детронира Зверев и взе титлата в Мадрид (ВИДЕО)

19-годишният испанец с втора титла за сезона

19-годишният Карлос Алкарас затвърди невероятното си представяне от началото на сезона и спечели титлата на турнира от сериите "Мастърс" на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,58 милиона евро.

Испанецът победи на финала пред родна публика двукратния шампион и защитаващ титлата си Александър Зверев (Германия) с 6:3, 6:1 за малко повече от час игра.

"За мен това е много специален турнир. Още от 7-8-годишен идвам, за да гледам на живо и това, че спечелих означава много. Нямам думи, с които да изразя какво чувствам. От 15-годишен работя с Карлос и това беше нашата цел. Радвам се, че успях да постигна резултати след цялата тази сериозна работа. Благодаря ти, Мадрид!", заяви Алкарас след двубоя.

Вчера Алкарас спечели срещу трикратния победител и номер 1 в света Новак Джокович, а на четвъртфиналите елиминира своя идол и петкратен шампион Рафаел Надал.

За испанеца това е втора титла от "Мастърс" 1000 за сезона след Маями през март и общо четвърта за годината. Преди година той беше номер 120 в света, а в понеделник ще се изкачи до шестата позиция в ранглистата на АТП.

След 61-минутна победа 19-годишният тенисист е вторият най-млад играч, спечелил две титли от АТП "Мастърс" 1000. Рафаел Надал грабна трофеите в Монте Карло и Рим през 2005-а, когато беше на 18 години.

В една невероятна седмица на родна земя, седмият поставен стана и първият играч, който елиминира Надал и Джокович на един и същи турнир на клей. Той е първият след Давид Налбандян в Мадрид през 2007-а, който побеждава трима от топ 4 в света на турнир от "Мастърс" 1000. Налбандян победи Джокович, Надал и Роджър Федерер в испанската столица, когато турнирът се игра твърда настилка.

"Карлос ти си най-добрият играч в момента. Играеш страхотно, сигурен съм, че ще станеш номер 1 в света и ще спечелиш този турнир още много пъти. Нещата за мен не се получиха добре, но това е спорт. Благодаря за подкрепата! Това е любимият ми турнир, обичам да се връщам тук. Макар че загубих лошо днес, това е любимият ми корт", каза Зверев след мача и се извини на публиката за лошото си представяне на финала.