2. Славия
  3. Видима Раковски взе глътка въздух след драма в Севлиево (видео)

Видима Раковски взе глътка въздух след драма в Севлиево (видео)

Застрашеният от изпадане Видима Раковски взе глътка въздух, като победи Славия с 2:1 като домакин.

Застрашеният от изпадане Видима Раковски взе глътка въздух, като победи Славия с 2:1 като домакин. Тимът на Димитър Тодоров направи много силно първо полувреме и се оттегли на почивката с два гола аванс на Господинов и Иванов.

През втората част столичани играха малко по-добре, но въпреки това не стигаха често до чисти голови положения, въпреки че играха с човек повече след изгонването на Калин Щърков. Единственото бе в 56-ата минута, когато те получиха възможността да изпълнят дузпа, която обаче Николай Божов пропусна след като трябваше да бие два пъти. Жуниор вкара голът за „белиет”.

Така, Видима Раковски се изкачи на предпоследното място с 18 точки е на 2 от Академик и Калиакра. Славия продължи със негативната серия и запази деветото си място.

Футболистите на Славия започнаха срещата със самочувствие, владееха повече топката и в началните минути на двубоя „белите” почти не позволяваха на домакините да изнасят лесно топката от половината си. Момчетата на Димитър Тодоров заложиха на контраатаки и пасове от дълбочина, с което максимално затрудниха столичани.

През първата част Славия сякаш повтори двубоя срещу Черноморец. Възпитаниците на Емил Велев допускаха елементарни грешки, виждаше се неувереност пред наказателното поле на Видима и опасностите пред Колев липсваха. Новакът в елита се възползва от постепенно вдигна оборотите и след първата по-опасна атака към вратата на Петров голът падна. В 12-ата минута Велев изведен по страхотен начин Иванов в наказателното поле, който без да се колебае прати топката във вратата на гостите.

Играчите на Славия започнаха да играят много по-неспокойно след попадението и грешките в техните действия зачестиха. Домакините започнаха да играят със самочувствие, разиграваха топката и по всякакъв начин се опитваха да затрудняват противниковата отбрана. В 33-ата минута капитанът на Видима Стойчев от прави бомбен изстрел след пряк свободен удар, но Петров със сетни усилия успя да избие в корнер.

В заключителните минути Видима направи драмата за Славия още по-голяма. Господинов завърши чудесна атака с удар с глава, на който „белият” вратар по никакъв начин не успя да реагира. С няколко паса футболистите в сини екипи направиха за смях защитата на гостите и заслужено преднината им се удвои.

Емоциите през втората част на частта преобладаваха. Славия започна полувремето малко по-мотивирано, но чистите положения пред Колев пак липсваха. В 56-ата минута се стигна до най-спорното положение в двубоя. Тогава Георгиев падна в наказателното поле след борба за топката с Щърков и главният съдия моментално показа бялата точка за дузпа, като показа и жълт картон на бранителя. За капак той бе изгонен, защото получи втори жълт заради реплики. Божов изпълни и вкара, но наказателният удар се наложи да бъде пребит. При втория опит нападателят на Славия пропусна.

Емил Велев пусна в игра Жуниор, което се оказа добър ход. Малко след влизането си в игра той вкара, след като бе изведен от Дяков. Домакините бурно реагираха към страничният рефер заради съмнения за засада.

До края на срещата футболистите на Славия така и не стигнаха до втори гол, въпреки численото си преимущество и шестминутното добавено време.

Загорчич: Сега всичко вече зависи от шефовете

Той бе много разочарован след поражението от новака Септември (София)