2. Пирин (Бл)
  3. Пирин и Видима не се победиха в скучен мач (видео)

Пирин и Видима не се победиха в скучен мач (видео)

Срещата завърши наравно 1:1

Отборите на Пирин (Благоевград) и Видима Раковски завършиха наравно 1:1 в скучен мач от последния 15-и кръг на „А” група. За домакините се разписа Янко Сандански в 31-ата минута, а капитанът на Видима Георги Иванов изравни в 70-ата. По този начин момчетата на Костадин Ангелов остават в зоната с изпадащите отбори и заемат 14-а позиция с актив от 13 точки. Отборът от Севлиево пък остава закотвен на дъното в групата с 9.

Първата част протече равностойно. Преди попадението на Сандански двата отбора имаха по едно опасно положение за откриване на резултата.

Първо в 4-ата минута Костов от „орлетата” бе изведен сам срещу стража на Видима, но стреля право в тялото на Пламен Илиев.

Четири минути по-късно гостите отвърнаха с удар на Владимиров, който нахлу в наказателното поле на Пирин и стреля силно, но Макенджиев се намеси отлично.

В 14-ата минута Георгиев от отбора на домакините имаше възможност да се разпише с глава след центриране от корнер, но ударът му бе слаб и попадна право в ръцте на Пламен Илиев.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Янко Сандански изненада стража на гостите с удар по земя от границата на наказателното поле. Илиев докосна топката с върха на пръстите си, но намесата му не бе достатъчна, за да предотврати попадението.

До края на първата част домакините имаха шанс да удвоят преднината си чрез Костов, който излезе очи в очи с Пламен Илиев, но не успя да го преодолее, тъй като младият страж се хвърли в краката му и улови кълбото.

През втората част почти нямаше голови положения. И двамата старши треньори прибегнаха до промени в съставите си. Костадин Ангелов заложи на младия Виктор Петаков за сметка на Стойков. В игра за "орлетата" влезе и юношата на ЦСКА Благой Пасков, който замени Тони Костадинов.

Димитър Тодоров пък, недоволен от изявите на Герасим Заков, го замени за Антон Русев. В игра за Видима влезе и Николай Владинов.

„Орлетата” рано-рано се бяха помислили за победители в тази среща и започнаха да
разиграват повече в собствената си половина.

Това им изигра лоша шега и в 70-ата минута капитанът на гостите Георги Иванов ги наказа с удар от близко разстояние, изравнявайки резултата в срещата.

Четири минути по-късно след чудесна комбинация между голмайстора Иванов и влезлите през втората част Владинов и Русев, последният бе изведен сам срещу Макенджиев, но игра несъсредоточено и пропусна чудесна възможност да изведе Видима напред.

Домакините отвърнаха с удар на Кондев с глава, който срещна напречната греда зад Пламен Илиев.

Така срещата завърши при резултат 1:1, който не удовлетворява и двата отбора. И двата тима се нуждаят от повече точки, ако искат да запазят мястото си в елита.

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“