2. - Национален отбор
  3. "Отборът на надеждата" на 1/4-финал

"Отборът на надеждата" на 1/4-финал

Националите ни се изправят срещу Аржентина

Мъжкият национален отбор на България ще играе за Купата на Познан в рамките на световното първенство за бездомни хора. За отличието ще спорят всички състави, които завършиха на пета и шеста позиция в групите за разпределяне на местата от 1 до 24 от втората фаза на Мондиал 2013. Според предварителна информация от организаторите съперник на България в четвъртфиналния мач за спечелването на купата ще бъде съставът на Аржентина. Останалите отбори, които ще спорят за трофея са Унгария, Южна Африка, Намибия, Дания, Коста Рика и Италия.

Националите завършиха на пета позиция в група А, с актив от 4 точки, след като днес последователно загубиха от Франция с 4:6 и победиха Унгария с 10:3. Двубоят с французите беше изключително оспорван до самия край, като при резултат 4:4 българите изпуснаха да отбележат от дузпа. Съперникът им успя да се възползва от моментния психологически срив в отбора и реализира нови две попадения.

Четири часа по-късно националите се представиха отлично срещу състава на Унгария и не дадоха никакъв шанс за обрат на противника си още от самото начало на мача.

Същевременно дамският отбор на България успя днес да победи за трети път в рамките на два месеца силния тим на Холандия, който заема трета позиция в световната ранглиста. Националките надиграха съперника си с резултат 5:2 и така завършиха на трето място в своята група. В края на месец юни женският тим на България надигра два пъти Холандия и в рамките на европейското първенство в Мюнхен, което спечелиха.

Третата позиция във втората групова фаза им отрежда за съперник в четвъртфиналите на Мондиал 2013 актуалния световен шампион Мексико. Българките вече играха веднъж срещу мексиканките в началото на седмицата и загубиха мача с 0:6. Останалите четвъртфинални двойки при жените са Чили – Холандия, Унгария –Аржентина и Полша – Киргизстан.

България U19 записа равенство срещу Молдова (ВИДЕО)

"Лъвчетата" ни завършиха 1:1 в Драгалевци

НА ЖИВО: Северна Ирландия - България (СЪСТАВИ)

Следете тук ключовия мач за "лъвовете" ни в Лигата на нациите

Младежите завършиха с победа след нов гол на Никола Илиев (ВИДЕО)

България U21 спечели визитата си на Израел и финишира на 3-о място в групата за Евро 2025

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия