2. Мрежата
  3. Меси щастлив след успеха на Аржентина

Меси щастлив след успеха на Аржентина

„Още една важна победа в Лима! Напред!“

Нападателят на Аржентина Лионел Меси похвали своите съотборници за успеха над Перу с 2:0 в четвъртия кръг на квалификациите в зона Южна Америка за Мондиал 2026.

"Още една важна победа в Лима, която ще ни позволи да печелим и още. Напред!", написа Меси в социалните си мрежи.

Нападателят вкара и двата гола за успеха в 32-ата и 42-ата минута. 36-годишният аржентинец стана голмайстор номер 1 в историята на световните квалификации в Южна Америка с 31 попадения.

Аржентина е на първо място в класирането в групата за пресявките за Мондиал 2026 с пълен аквин от 12 точки след четири мача.