2. Монтана
  3. Монтана надви Калиакра в голово шоу с пет гола в Каварна (видео)

Монтана надви Калиакра в голово шоу с пет гола в Каварна (видео)

Атанас Атанасов-Орела дебютира с победа 3:2 начело на гостите, Джордж Уеа-младши се появи като резерва за домакините

Отборът на Монтана стартира с победа в пролетния полусезон. На връх националния празник на България 3 март монтанци се наложиха с 3:2 като гост на Калиакра (Каварна). Възпитаниците на треньора Атанас Атанасов надиграха напълно своя противник и дори изпуснаха да спечелят по-убедително. Головете край северното ни черноморие за Монтана вкараха Владимир Мичев, Емил Копаранов и новото попълнение Борислав Борисов, а капитанът на отбора Даниек Гаджев бе заменен принудително в края на първото полувреме.

Монтанци пропуснаха да открият резултата още преди да е изтекла първата минута на мача. Образцова атака от дясно на Владимир Мичев завърши с точен пас към Луис Едуардо, който хитро пропусна на Димитър Кр. Илиев. Последва мълниеносен удар вратаря Цветан Димитров изби, а после спаси и удара с глава на Луис. Домакините отправиха първия си удар към вратата на Ивайло Яначков чак в 22-та мин., направи го отдалеч Димитров. Три минути по-късно футболистите на Монтана триумфираха. Даниел Гаджев намери по лявото крило Димитър Воденичаров, който центрира в наказателното поле, където Мичев бе оставен непокрит и от близо насочи топката в мрежата. В 36-та мин. Гаджев и Герасим Заков се сбъскаха за една висока топка и бяха изнесени на носилка с окървавени глави. Капитанът на монтанци бе откаран в местната болница, а юношата на ЦСКА доигра мача с бинтована глава. Малко след това вратарят на Калиакра се размина с една топка, но Мичев не успя да я догони. В добавеното време защитникът на каварненци Маджиров пък  изби от голлинията удар на Едуардо.

Домакините стигнаха до изравнителен гол без положение в началото на второто полувреме. Това стана в 56-та мин. Тогава Димитър В. Илиев съвсем ненужнозадържа една топка пред наказателното поле, Цветан Филипов му я взе и с удар от двайсетина метра прехвърли вратаря Яначков. На стадиона в Каварна имаха само две минути да се порадват, защото централният защитник Емил Копаранов засече с глава центриране от фаул на левия бек Антон Личков и отново даде гол преднина на Монтана. И след него монтанци продължиха да контролират играта и да създават опасни положения пред вратата на Димитров. При едно такова в 73-та мин Димитър Кр. Илиев се полакуми и в вместо да подаде на чакащите сами край голлинията Луис Едуардо и Воденичаров от малък ъгъл стреля в аут. Малко след това отново таранът на гостите пропусна сам срещу вратаря. Точка на спора сложи преотстъпеният от шампиона Литекс 22-годишен полузащитник Борислав Борисовю. Десет минути след като влезе като резерва юнощата на Бдин се измъкна от засадата, майсторски преодоля вратаря Цветан Димитров и изпрати топката в мрежата му. В първата минута на добавеното време Луис Едуардо пропусна да покачи, а в третата Илиян Чавдаров оформи крайния резултат с прехвърлящ удар от далечно разстояние.

След успеха си гостите събраха 17 точки и се изкачиха до деветата позиция в класирането, докато Калиакра остана в зоната на изпадащите с 10 по-малко в своя актив.

Статистика:

Калиакра – Монтана 2:3

Калиакра: 1.Цветан Димитров. Св. Димитров, 4. Д. Димитров, 6. Ковачев, 10. Яшар, 11. Филипов, 14. Райчев-кап., 15. Маджиров, 16. Цачев (59-13. Уеа), 22. Садула, 23. Заков (80-21. Костов), 30. Бонев (75-9. Чавдаров). Ст. треньор Радостин Трифонов.

Монтана: 25. Ивайло Яначков, 2. Георги Мечечиев, 3. Емил Копаранов, 14. Антон Личков, 6. Тихомир Трифонов, 8. Димитър В. Илиев, 16. Владимир Мичев, 21. Даниел Гаджев-кап. (38-7. Йордан Тодоров), 9. Луис Едуардо, 17. Димитър Кр. Илиев (86-19. Мирослав Антонов), 10. Димитър Воденичаров (79-5. Борислав Борисов). Ст. треньор: Атанас Атанасов.

Голмайстори: 0:1 Владимир Мичев (30), 1:1 Цветан Филипов (56), 1:2 Емил Копаранов (58), 1:3 Борислав Борисов (89), 2:3 Илиян Чавдаров (90+3).

Главен съдия: Николай Йорданов (София).

Помощници: Иван Вълчев, Веселин Мишев (София).

Жълти картони: Джунет Яшар (Калиакра); Димитър Воденичаров, Йордан Тодоров (Монтана).

Градски стадион в Каварна -1000 зрители.

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

Мадански: ЦСКА е най-силният отбор в България

„Тази година сме решили да не печелим Купата“, заяви с усмивка спортният директор на Монтана

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...