2. Лудогорец
  3. Базел с класика в Швейцарската суперлига

Базел с класика в Швейцарската суперлига

Съперникът на Лудогорец в групите на ШЛ не срещна проблеми при гостуването си на Тун

Отборът на Базел победи с класическото 3:0 отборът на Тун в мач от Швейцарската суперлига. При гостуването им на 'Стокхолм Арена", точни за бъдещия опонент на Лудогорец в Шампионска лига бяха Микаел Ланг, Марк Янко и Лука Зуфи.

Базел си свърши работата още преди да бяха изминали и 20 минути игра. Първото попадение падна в 4-та минута на двубоя, като точен бе Ланг. След това в 13-та и 19-та своите голове отбелязаха и Янко и Зуфи. Лидерът в първенството завърши с 58% владеене на топката, с което не остави шансове на домакините в днешния двубой.

С победата си, Базел останаха на първото място в класирането с пълен актив от 18 точки, с шест повече от втория Люцерн.

НА ВЪРХА: Лудогорец е лидер след 2:0 над Ботев (Вр) (ВИДЕО)

Игор Йовичевич дебютира с 2:0 в Разград