2. - Лига Европа
  3. Йънг Бойс излъга Зенит в края (видео)

Йънг Бойс излъга Зенит в края (видео)

ЦСКА (Москва) победи минимално ПАОК в Солун

Отборът на Йънг Бойс успя да изненада гостуващия Зенит Санкт (Петербург) побеждавайки с 2:1 в мач от 1/16 финалите на Лига Европа.

Руснаците откриха резултата в 20-ата минута чрез белгиеца Никола Ломбер, който засече с глава центриране на Данко Лазович.Минута след началото на второто полувреме домакините изравниха чрез Сенад Люлич. Националът на Босна се разписа със силен удар от границата на вратарското поле в горния десен ъгъл на вратата на Зенит. Домакините грабнаха победата в последната минута от, даденото от съдията, четириминутно продължение на срещата, когато Емануел Маюка взриви трибуните на стадион „Ванкдорф” в град Берн, правейки резултата 2:1 за швейцарците. Той се разписа с удар от близко разстояние в долния десен ъгъл на врата, пазена от Малафеев.

В друга среща от турнира ЦСКА Москва победи като гост ПАОК с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза чехът Томас Несид в 29-ата минута.
Руснаците владееха инициативата през по-голямата част от срещата и създадоха повече голови положения от своя съперник.
В 29-ата минута Георги Шченников напредна по лявото крило и с отлично центриране намери Несид, който с хубав плътен удар от десетина метра се разписа в долния ляв ъгъл на вратата на ПАОК.
Стражът на гърците, допуснал попадението, Костас Чалкиас бе заменен на почивката от Дарио Крешич, който се отличи с добри намеси през втората част.
Мачовете-реванш от 1/16 финалите на Лига Европа са след седмица.
Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)