2. - Лига Европа
  3. Треньорът на Спортинг: Резултатът от първия мач няма значение, играем за победа

Треньорът на Спортинг: Резултатът от първия мач няма значение, играем за победа

Студът не ни плаши, отсече Пауло Сержио

Треньорът на Спортинг (Лисабон) Пауло Сержио заяви на официалната пресконференция преди мача с Левски в четвъртък, че лисабонските лъвове ще подходят максимално сериозно към последния двубой от груповата фаза на Лига Европа. Той изтъкна, че резултатът от първия мач (5:0 в полза на Спортинг) няма никакво значение, и гостите ще се хвърлят за победа.

„Ще бъде труден двубой. Левски е много добър отбор. Подхождаме с респект към тях, не мисля въобще за първия мач от Лисабон. В първия мач имахме много добър коефициент на полезно действие, но това няма никакво значение, трябва да се концентрираме върху този мач. Ще се опитаме да спечелим”, каза Сержио, предаде директно Novsport.com.

По информация на Novsport.com португалците изобщо няма да си дават зор в утрешния мач от 20:00 ч на стадион „Георги Аспарухов”.

За Спортинг няма да играят няколко основни играчи: Даниел Карисо, Лиедсон, Педро Мендеш и Матиас Фернандес. В групата от 20 футболисти на португалския гранд обаче са включени опитният полузащитник Маниш, черногорският офанзивен халф Симон Вукчевич и нападателят Елдер Пощига.

„Вярно е, че ще дам почивка на някои футболисти, но това не е свързано с лошото време. Не мисля, че условията ще бъдат проблем за нас”, вярва Сержио.

Леката тренировка, която проведоха португалците може да видите във видеото по-долу, а фотогалерия от официалното занимание вижте ТУК.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)