2. - Лига Европа
  3. Спартак (Москва) елиминира Базел и чака Аякс на 1/8-финалите на Лига Европа (видео)

Реваншът на "Лужники" завърши при равенство 1:1

Швейцарският гранд Базел завърши при равенство 1:1, при гостуването си на негостоприемния руски колос Спартак (Москва) в среща от 1/16-финалите на Лига Европа, която бе играна на стадион "Лужники" в руската столица.

Гостите вкараха първото попадение в мача чрез австралийския национал Скот Чипърфийл в 15-ата минута. Той се възползва от нескопосано избиване на топката от страна на стража на руснаците Андрей Дикан и даде преднина на своите.

Домакините от Москва обаче изравниха чрез Айдън Макгийди в 90-ата минута на срещата. Ирландският национал реализира с удар от няколко метра и препарира Франко Констанци.

Така с общ резултат от двата мача 4:3 отборът на Спартак се класира за 1/8-финалите на Лига Европа, където ще срещне холандския гранд Аякс, който има да изиграе протоколен мач срещу Андерлехт.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)