2. - Лига Европа
  3. Шахтьор смачка Партизан, Тулуза и Брюж извъртяха хикс

Шахтьор смачка Партизан, Тулуза и Брюж извъртяха хикс

Носителят на Купата на УЕФА от миналия сезон Шахтьор (Донецк) буквално смаза сръбския шампион Партизан с 4:1 в двубой от Група "J" на Лига Европа, който бе игран на стадион "Олимпийски" в Донецк.

Домакините поведоха още в 24-ата минута, благодарение на автогол на защитника на гостите Ламич. В 38-ата минута Адриано удвои предината на "миньорите", а още един гол добави Жадсон в 54-ата минута. За 4:0 се разписа Ракитски в 66-ата минута. Почетният гол за Партизан отбеляза Адем Ляич в 86-ата минута.

В друг двубой от групата, Тулуза и Брюж извъртяха 2:2. Гостите от Белгия поведоха в резултата в 52-ата минута, благодарение на Акпала.

Само две минути по-късно обаче Сисоко изравни. Жиняк отново изведе Тулуза напред в 84-ата минута, но в крайна сметка гостите стигнаха до равенството с гол на Перишич в 90-ата минута.

След този двубой, Шахтьор е лидер в групата с 6 точки, следван от Тулуза с 4 точки, Брюь 1 точка и Партизен без точки.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)