2. - Лига Европа
  3. Рапид Виена се мъчи за купата, Бешикташ върти 1:1 в дербито на Истанбул

Рапид Виена се мъчи за купата, Бешикташ върти 1:1 в дербито на Истанбул

Съперниците на ЦСКА в Лига Европа – Рапид Виена и Бешикташ - не се представиха особено убедително в днешните си срещи от домашните турнири.

Австрийският Рапид, който елиминира Берое в предварителните кръгове на Лига Европа, едва си осигури място на осминафиналите в турнира за Купата на страната. „Зелено-белите” се изправиха срещу втория отбор на Аустрия Виена и спечелиха с 4:3 след изпълнения на дузпи. Редовното време бе завършило 1:1, като голът за Рапид отбеляза Гартлер.

В мач от петия кръг на турското първенство Бешикташ, който победи с минималното 1:0 ЦСКА на своя „Инюню”, завърши 1:1 при гостуването на Фенербахче в дербито на Истанбул. Нианг изведе „фенерите” в 26-ата минута. С гол на Гути в 86-ата минута от дузпа „черните орли” стигнаха до изравняването. Бешикташ е на трето място в класирането на Суперлигата с 10 точки, само с 2 зад шампиона Бурсаспор на Митко Иванков, който играе утре с Газиантепспор като гост.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)