2. - Лига Европа
  3. Поляк ще ръководи двубоя на ЦСКА в Лига Европа

Поляк ще ръководи двубоя на ЦСКА в Лига Европа

Сложиха турски арбитър за гостуването на Славия на Кукеси

39-годишен полския съдия ще свири двубоя на ЦСКА срещу мал­тийския Сиренс от първия ква­лификационен кръг за Лига Евро­па. УЕФА определи Томаш Мусиал за главен арбитър на двубоя на "Армията", а негови помощ­ници ще бъдат Марчин Бониев и Радослав Сиейка. Срещата е на 27 август (четвъртък) от 20:00 часа в София и ще се играе пред празни трибуни.

Последният мач, който Мусиал е свирил, е бил на 15 юли от полската Екстракласа Лехия Гданск - Легия Варшава (0:0, 3 жълти картона). Последната му международна извява пък е на 18 юли миналата година. Тогава ръ­ководи двубоя Мура - Макаби Хайфа 2:3, отново от квалифи­кациите за Лига Европа. В карие­рата си няма досег с българския футбол нито на клубно, нито на национално ниво.

Турски арбитър пък ще ръко­води гостуването на Славия на Кукеси в Албания на 27 август (четвъртък) от 21:00 часа. Ма­чът в Тирана също е от първия квалификационен кръг за ЛЕ. То­ва е 32-годишният Арда Кардешлер. Последният му мач е на 25 юли Йени Малатияспор - Газиан-теп (0:1) от местното първен­ство. До момента в Европа е бил само четвърти съдия. За първи път получава наряд за гла­вен. Негови помощници ще са Керем Ерсой и Чевдет Коморчуглу.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)