ОБЗОР: Минчев остана с празни ръце в Загреб (ВИДЕО)

Чудото Клаксвик мечтае за групите в Лига Европа

Българският национал Мартин Минчев игра половин час за Спарта при 1:3 от Динамо в Загреб в плейоф от Лига Европа. Чешкият шампион допусна пълен обрат на "Максимир", след като поведе чрез национала Ладислав Кречи шест минути преди почивката. Сериозен удар за гостите се оказа изравнителното попадение преди края на първата част. Реализира го Дарио Спикич.

След почивката домакините се събудиха и показаха коренно различно лице. В рамките на 3 минути Дино Перич и Лука Иванушец нанесоха двоен удар по Спарта. Веднага след това в игра влезе Минчев.

Хитът в евротурнирите, Клаксвик от Фарьорски о-ви, пък мечтае за място в следващата фаза. Джуджето взе 1:1 с Шериф у дома, но се надява, че може да повтори подвига от визитите на Ференцварош и Хакен в Шампионска лига. Със сигурност обаче "сините" вече са си гарантирали място в Лигата на конференциите през есента.

На свой ред Олимпиакос срази Чукарички с 3:1 като само попадението в сетния миг на Игор Миладинович оставя илюзорни шансове на сърбите за подвиг у дома.

В другия мач по същото време белгийският Роял Юнион надделя с 2:0 вкъщи срещу швейцарския Лугано. Германецът Денис Екерт Айенса откри в осмата минута, а финландецът Каспер Терхо оформи крайния резултат в 71-та минута.

Шимунджа уверен: Имаме информация за Ботев (Пд)