2. - Лига Европа
  3. Калмар е без загуба като гост тази пролет

Калмар е без загуба като гост тази пролет

Този полусезон е много добър за Калмар по отношение на гостуванията му. Това отбелязва шведското издание „Барометерн”. Досега тимът, който е съперник на Левски в квалификациите на Лига Европа, е регистрирал две победи и шест равенства от осем мача – единственият отбор от шведската лига без загуба далеч от дома все още тази година.

В турнира за Купата на Швеция Калмар е с два успеха като гост (срещу Тролхетан и ИФК Гьотеборг), както и в предварителните кръгове на Лига Европа (срещу Стреймур и Дачия).

Тази вечер „червените братя”, както е прозвището на Калмар, гостуват именно на ИФК Гьотеборг в мач от 17-ия кръг на „Аллсвенскан”.

Треньорът на шведите Нане Бергстранд смята, че това постижение на неговия тим по-скоро е плод на случайността, отколкото на някакво майсторство при гостуванията. Той обяви, че в днешния двубой Калмар ще играе по същия начин, както срещу Левски миналия четвъртък (1:1).

За този двубой наставникът на Калмар, който е на 6-о място в класирането, отново няма да може да разчита на Даниел Сьобраленсе, Емин Нури, Етрит Бериша и Павел Араюри. Заради контузии отпаднаха още Робин Йостлинд, вратарят Петер Васто и Тобиас Ериксон. Последните двама бяха титуляри срещу Левски.

Реваншът от третия квалификационен кръг на Лига Европа е идния четвъртък от 20:45 ч на стадион „Георги Аспарухов”.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)