2. - Лига Европа
  3. Атлетико и Байер окупираха върха в група „В” след късни победи в Лига Европа (видео)

Испанците се наложиха над Розенборг в Трондхайм, докато „аспирините” излъгаха Арис в Леверкузен

Носителят на трофея от турнира Лига Европа – Атлетико (Мадрид), спечели с 2:1 гостуването си на Розенборг от четвъртия кръг на надпреварата и така излезе на второ място във временното класиране на група „В”.

Испанците поведоха още в 4-ата минута с гол на своя нападател Серхио Агуеро, който се разписа след хубав плътен изстрел, попаднал в долния десен ъгъл на охраняваната от Орлунд врата.

Малко след началото на второто полувреме обаче норвежците успяха да изравнят чрез Маркус Хенриксен, отбелязал почти идентичен гол, след като бе оставен непокрит в наказателното поле от защитата на гостите.

В заключителната част на мача обаче шампионите взеха своето, след като Тиаго се разписа от границата на наказателното поле и донесе трите точки на Атлетико.

В другия мач от потока германският Байер (Леверкузен) успя да надделее над гостуващия Арис с минималното 1:0, след като стигна до победата в последната минута на редовните 90.

Автор на попадението стана Артуро Видал, който се разписа след пас на Сидни Сем.

Така „аспирините” запазиха лидерската си позиция в подреждането с актив от осем точки, докато Атлетико Мадрид зае второто място с точка по-малко в своя.

Арис е трети с четири спечелени точки, докато Розенборг е на последна позиция с три.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)