2. - Италия
  3. Руди Гарсия: Още ни липсва опит

Руди Гарсия: Още ни липсва опит

"Загубихме първия си финал този сезон, трябва да сме готови за следващите важни мачове"

Треньорът на Рома Руди Гарсия смята, че липсата на опит е изиграла лоша шега на "вълците" при загубата с 0:2 от Манчестър Сити, която изхвърли отбора му от Шампионска лига.

"Този мач показа, че все още ни липсва опит. Нямахме и късмет. Първите 15-20 минути имахме няколко добри положения, но не се възползвахме. Сити беше по-ефикасен - такъв, какъвто трябва да бъде всеки голям отбор. Първият гол беше сериозен удар за нас и до края не успяхме да се върнем в мача. Понякога след удар топката се отбива от гредата и се връща на игрището, но този път (б.а. при изстрела на Самир Насри в 60-ата минута) тя отскочи от гредата и влезе в мрежата. Знаeхме, че ще бъде трудно да се класираме за осминафиналите, защото нашата група беше най-трудната. Нуждаехме се от нещо изключително, но не успяхме да го постигнем. Сити не започна добре кампанията, но в края значитeлно подобри представянето си. Те показаха колко силни могат да бъдат, дори без някои ключови играчи. Продължаваме в Лига Европа и ще използваме този турнир за трупане на допълнителен опит. Най-важно обаче вече е вътрешното първенство, защото ако искаме отново да играем в Шампионската лига, трябва да завършим на челните позиции в калчото. Въпреки всичко, съм горд от постигнатото от отбора през тази кампания. Бяхме много близо до най-големите клубове. Срещу Сити загубихме първия финал за този сезон, но съм уверен, че за следващите важни мачове ще бъдем готови", коментира Руди Гарсия след поражението.