2. - Германия
  3. Упорит Хамбургер приседна на Байерн (видео)

Упорит Хамбургер приседна на Байерн (видео)

Отборите на Хамбургер и Байерн завършиха наравно 1:1 на "Нордбанк Арена", баварците вече изостават на 2 точки от Борусия

Отборите на Хамбургер и Байерн (Мюнхен) завършиха наравно 1:1 в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата.

На „Нордбанк Арена” първи своя удар нанесоха домакините чрез Джакопо Сала, който се разписа в 23-ата минута. Баварците пък стигнаха до равенството благодарение на Ивица Олич, който вкара за 1:1 в 71-ата минута.

Футболистите на Хамбургер влязоха много добре в мача и още в началните минути пред тях се откриха няколко положения, но Младен Петрич и Хейко Вестерман не намериха очертанията на противниковата врата.

От своя страна гостите отвърнаха с опасни удари на Томас Мюлер и Франк Рибери, при които се наложи на стража на Хамбургер Ярослав Дробни да проявява рефлекс.

Отборът на Байерн имаше сериозно преимущество във владението на топката, но така и не съумя да се възползва от него до почивката. Вместо това в 23-ата минута Джакопо Сала излезе на отлична позиция в наказателното поле на гостите и със страхотно диагонално воле откри резултата.

Баварците се опитаха да върнат попадението още до почивката, но пропуски направиха Томас Мюлер, Ариен Робен и Франк Рибери.

Футболисите на Байерн Мюнхен бяха изнервени от негативния развой на мача и многото пропуски и това личеше по припряността в действията им.

След почивката гостите продължиха да атакуват, но без успех. От своя страна Слободан Райкович получи отлична възможност да удвои преднината на Хамбургер, но ударът му с глава премина вляво от вратата, пазена от Мануел Нойер.

Веднага след това Ивица Олич стреля опасно, но за негово съжаление ударът му бе спасен от вратаря на домакините. В 71-ата минута обаче хърватина се реваншира за пропуска си след като се ориентира по най-добрия начин при едно центриране от корнер в наказателното поле и от няколко метра нямаше проблеми да изравни резултата.

Докрая на срещата Байерн атакуваше, а Хамбургер разчиташе на сгъстената си отбрана в защита и на бързи контраатаки.

Зрителите на „Нордбанк Арена” обаче не видяха повече голове в срещата и по този начин двата тима поделиха по точка.

По този начин баварците са втори в класирането с актив от 41 точки и вече изостават на две от лидера Борусия. Хамбургер пък заема 11-а позиция с 23 пункта.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)