Марсилия сломи Сент Етиен, без изненади в другите срещи

ПСЖ отново се сгромоляса, Намиращият се в подем Тулуза пада у дома

Снощи се играха седем срещи от 12-тия кръг френската Лига 1. След изиграните мачове лидер в класирането е Лион с 24 точки, след него Марсилия с 23, а Бордо и Тулиза си делят трето и четвърто място с по 21 точки.

Марсилия записа победа с 3:1 над коравия тим на Сент Етиен, като след спечелените три точки показа на френската общественост, че кризата в тима не е толкова голяма, колкото си мислеха всички. Беноа Шейру изведе домакините напред в резултата в 22-ата минута, а само минута по-късно Гомис успя да върне своите в мача и изравни. В 38-ата минута новата звезда на марсилци Хатем Бен Арфа изведе домакините напред с гол от дузпа, а в 71-ата минута Тайе Тайво оформи крайното 3:1 за домакините.

Слабакът Нант показа с игрите си напоследък, че ще му е много трудно да се задържи в елитната дивизия, след като загуби поредния си мач, като този път "канарчетата"  бяха сломени от Лил, на който гостуваха. Домакините вкараха първото си попадение чрез Реми в 40-ата минута, а крайното 2:0 за Лил оформи Фоверие в 47-ата минута на мача.

Лориен и Гренобъл направиха 1:1, като гренобълци бяха без българския полузащитник Христо Янев, който рядко получава шанс за изява в тима, откакто той влезе в Лига 1. Тимът на Янев бе по-активния и пръв поведе в резултата с гол на Куртис в 54-ата минута, но само четири минути по-късно съдията даде дузпа на домакинйите, която бе вкарана от Абриел и по този начин домакините възстановиха равенството. В 71-ата минита голмайсторът за Гренобъл Куртис получи червен картон, а двата тима не можаха да си отбележат още попадения до края на мача.

Нанси записа престижна победа с 1:0 над миналогодишния вицешампион Бордо. Мачът бе изравнен, като и гостите от Бордо имаха своите шансове, но пропуски направиха Вендел, Шамак и Кавенаги. Нанси откри резултата с гол на Юсеф Хаджи в 69-ата минута на срещата, който бе и единствен в мача. Момчетата на Лоран Блан не успяха да променят развоя на този двубой и изгубиха.

ПСЖ загуби втория си пореден мач, като този път бе победен от Ница с 0:1, като гост. Парижани показаха некачествена продукция в срещата и логично бяха надиграни от нахъсаните домакини. Голът за Ница падна в 40-ата минута, а негов автор бе Молонго. През второто полувреме парижани имаха няколко шанса за попадение, които обаче бяха пропуснати.

Може би единствената изненада в изиграните срещи е домакинската загуба на Тулуза  с 0:1 от Каен. Домакините се намират в подем и заемат третото място в класирането, но бяха победени у дома. Ниве вкара попадението за гостите в 79-ата минута, като тулузци нямаха достатъчно време да променят развоя на тази среща след инкасирания гол. Мачът бе изравнен и домакините, пропуснаха своите шансове.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения