Лион победи Стяуа насред "Генча" в голова фиеста

Френският първенец Лион показа невероятната си класа след като успя да победи Стяуа насред "Генча" с резултат 5:3 в мач изпълнен с обрати. Домакините започнаха мача много силно и вкараха два много бързи гола, които бяха дело на Берндхард в 7-та минута и Мирел Радой в 9-та минута като капитанът на букурещци засече центриране на Банел Николица. В 23-та минута Кейта успя да вкара топката във вратата след въздушен двубой с вратаря на домакините, като той не успя да се намеси по най-добрия начин. След корнер изпълнен от Едерсон Кейта не успя да засече топката и Бензема я вкара във вратата на домакините при което резултата стана равен. След гола на Лион гостите започнаха да владеят играта и точно, когато те се посъвзеха Банел Николица откри непокрит Овидиу Петре, който в 44-та минута изведе домакините отново напред и резултата бе 3:2 на полувреме. През втората част на мача французите бяха тотални господари на терена и не дадоха много шанс на румънските домакини. В 70-та минута Фред се възползва от грешка на Марин и изравни резултата, а само две минути по-късно отново той изведе гостите напред и по този начин Лион вече водеше с 4:3. В последната 93-та минута Бензема засече центриране на Жуниньо и оформи крайното 5:3.

Френският първенец Лион показа невероятната си класа, след като успя да победи Стяуа насред "Генча" с резултат 5:3 в мач, изпълнен с обрати. Домакините започнаха двубоя много силно и вкараха два бързи гола, които бяха дело на Берндхард в 7-ата минута, след удар с глава от малкото наказателно поле, и Мирел Радой в 9-ата минута, като капитанът на букурещци засече центриране на Банел Николица, топката се удари в гърба му и след грешка на вратаря Лорис влезе във вратата. В 23-ата минута Кейта успя да вкара топката във вратата със страхотен гол от въздуха след центриране. Малко по-късно след корнер, изпълнен от Едерсон, Кейта не успя да засече топката и Бензема я вкара във вратата на домакините, при което резултатът бе изравнен. След гола гостите започнаха да владеят играта и точно, когато се съвзеха, Банел Николица намери непокрит Овидиу Петре, който в 44-ата минута с глава изведе домакините отново напред и резултатът стана 3:2 на полувремето.

През втората част на мача французите бяха тотални господари на терена и не дадоха много шанс на румънските домакини. В 70-ата минута Фред се възползва от грешка на Марин и изравни резултата, а само две минути по-късно отново той изведе гостите напред и по този начин Лион вече водеше с 4:3. В последната 93-та минута Бензема засече центриране на Жуниньо и оформи крайното 5:3.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения