3. Ювентус пречупи коравия Лече и излезе втори (ВИДЕО)

Ювентус пречупи коравия Лече и излезе втори (ВИДЕО)

Торинци оставиха зад гърба си кошмара от Сасуоло

Ювентус победи Лече с 1:0 на „Алианц Стейдиъм“ в първи мач от междинния шести кръг в Серия А. Така „бианконерите“ успяха да изпреварят днешния си съперник във временното класиране, събирайки 13 точки в актива си, с 2 повече от „вълците“.

Домакините стартираха по-активно срещата и имаха шанс за гол още във втората минута, когато Андреа Камбиасо нанесе много тежък удар от границата на наказателното поле, който бе блокиран от бранител на гостите.

В 13-ата минута удар от дистанция на Федерико Киеза мина много близо до вратата на Владимиро Фалконе. Осем минути след това италианският страж се отчете с добро спасяване след далечен удар на Аркадиуш Милик.

В 27-ата минута Федерико Киеза се освободи много добре от пазача си в наказателното поле и успя да нанесе удар, но той премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Ювентус все пак излезе напред в резултата в 57-ата минута. Адриен Рабио получи центриране и свали топката с глава към Милик, който от близка дистанция не пропусна да се разпише във вратата на Фалконе за 1:0. Попадението бе разгледано от ВАР за засада, но такава нямаше.

В 66-ата минута Адриен Рабио нанесе удар от границата на наказателното пиле, който обаче нямаше необходимата точност и излезе в аут.

В добавеното време на срещата Мохамед Каба получи жълт картон за симулация, който бе втори за него, и след едва 24 минути на терена бе изгонен.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи