3. Ювентус пак изхвърли Милан за купата след 120 минути драма (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус пак изхвърли Милан за купата след 120 минути драма (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мирко Вучинич вкара победния гол в продължението за 2:1 и класира Ювентус на полуфинал

Ювентус отстрани Милан с 2:1 след продължения в голямото дерби във фазата на четвъртфиналите за Купата на Италия. Ел Шаарави изведе Милан напред в самото начало, Джовинко изравни бързо от пряк свободен удар, а в първото продължение от 15 минути резервата Мирко Вучинич вкара поредното попадение за италианския шампион.

В полуфинала Ювентус ще срещна Лацио, който вече се класира напред след победа над Катания с 3:0. „Бианконерите” отстраниха Милан за втора поредна година в турнира след успеха в полуфинала миналата година.

На „Ювентус Арена” Андреа Пирло беше посочен в предварителните стартови състави, но в последния момент седна на пейката и беше заменен от Лука Мароне.

Мачът започна като истинско дерби и Милан поведе с великолепна комбинация във вихреното темпо на началните минути.

Боатенг на скорост проби по левия флаг през Бонучи, върна от аутлинията към дузпата, Емануелсон елегантно заложи с петичка за Ел Шаарави и основният голмайстор на Милан този сезон простреля левия долен ъгъл за 0:1 в 6-ата минута.

Веднага след гола Джовинко качи на главата на Матри, но нападателят леко стреля покрай вратата от чиста позиция, вместо да насочи в мрежата.

Натискът на Ювентус бе осезаем и доведе до гол в 12-ата минута. Ачерби фаулира Джакерини след персонална грешка на бранителя, а от прекия свободен удар Джовинко чудесно прати над стената и в мрежата от 21-22 метра – 1:1.

Домакините повече владееха топката, но Милан нямаше нищо против да прави бързи контри, с които разкъсваше отбраната на съперника.
В 33-ата Ачерби сгреши, Джовинко се откъсна сам срещу Амелия след прехвърлящ пас на Матри, но Атомната Мравка стреля много неточно с левия крак покрай целта от 13-14 метра.

На два пъти Бонучи и Сторари правеха колосални грешки при изнасянето на топката, но Милан не се възползва от тези шансове.
През втората част Милан  плътно се групира в своята половина, Ювентус също затегна защитата и головите ситуации намаляха.

Бонучи намери Джовинко малко случайно, след като топката се удари в главата на Видал, но нисичкият нападател шутира в ръцете на вратаря.

Джовинко беше най-добрият на терена, но Конте го замени, за да пусне Мирко Вучинич. Алегри отговори с двойна смяна и включи Боян и Нианг на местата на Пацини и Емануелсон.

Мачът вървеше към продължения и Пирло също бе хвърлен в битката  от пейката.

Неговото влизане не доведе до нов гол, а Милан изпусна най-големия шанс да спечели победата в редовното време. Де Шилио центрира остро, а Нианг засече с глава, но топката мина до дясната греда.

Дойде време за двете продължения по 15 минути, в които Мирко Вучинич, след слаба игра в минутите до момента, вкара втори гол за Ювентус, който класира тима напред.

В 96-ата минута Джакерини напредна от своята половина, изведе Де Челие на левия фланг, той късметлийски чукна за Вучинич и черногорецът елегантно копна над вратаря Амелия – 2:1.

Видал и Вучинич имаха проблеми с травми във времето до края и „бианконерите” избраха да се бранят пред своята врата.

Монтоливо на два пъти стреля опасно в последните 15 минути, а Джакерини пропусна да сложи точка на спора и не успя да си спре дълго извеждащо подаване.

Исла стреля право в Амелия от точката на дузпата след пас на Вучинич.

В последните секунди и двата тима се умориха и Милан получи страхотен шанс да изравни. Резервата Траоре обаче със свирепо воле нацели вратаря Сторари, който не мръдна, но спаси с тялото си и Ювентус се класира напред.