3. Юве срази Интер в първия полуфинал за Купата на Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве срази Интер в първия полуфинал за Купата на Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Бианконерите” се поздравиха след 3:0, кристална дузпа не им бе дадена

Ювентус победи Интер в първия полуфинал от турнира за Купата на Италия. „Бианконерите” постигнаха убедителен успех и могат да се смятат за почти сигурни финалисти – те се наложиха на своя „Ювентус Стейдиъм” с 3:0.

Реваншът ще се проведе на 2-и март на „Сан Сиро”.

Голмайстори за „старата госпожа” станаха Алваро Мората, който бе точен на два пъти, и Паоло Дибала. Мората можеше да оформи и хеттрик, но негов удар в 79-ата минута се отби от гредата.

Това бе 13-ата поредна победа за Ювентус в Италия.

Първото попадение падна 10 минути преди края на първото полувреме. Алваро Мората изведе Куадрадо на точката за дупата, където Джейсон Мурийо го събори и реферът показа бялата точка. Зад топката застана нападателя и с бомбен шут не остави шансове на Ханданович.

В 63-ата минута Мората вкара втория си гол и даде удобен аванс за Юве преди реванша, влезлият на мястото на Марио Манджукич Пауло Дибала направи резултата 3:0 седем минути преди края на редовното време.

Спорните положение също не липсваха. Най-сериозното от тях се случи в 13-ата минута, когато Куадрадо центрира от пряк свободен и топката се удари в разперената ръка на Медел и не стигна до Бонучи, който бе заел добра позиция в наказателното поле. Домакините, очаквано, бурно изразиха претенциите си за дузпа.

Интер завърши двубоя с 10 души, след като Мурило получи втори жълт картон в 70-ата минута.