3. Юнайтед смълча „Етихад”, юноша стана герой за „червените дяволи” (ВИДЕО)

Юнайтед смълча „Етихад”, юноша стана герой за „червените дяволи” (ВИДЕО)

Маркъс Рашфорд стана най-младият играч, разписвал се в градското дерби

Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити в голямото дерби от 31-ия кръг на Висшата лига. Двубоят, който се проведе на стадион „Етихад”, завърши при резултат 1:0. Герой за „червените дяволи” стана юношата Маркъс Рашфорд, който се разписа през първото полувреме.

„Гражданите” създадоха няколко много сериозни опасности, особено през второто полувреме, и накараха съперника си да трепери до последния съдийски сигнал, но гостите действаха стабилно в защита и съхраниха крехката си преднина.

Рашфорд стана най-младият футболист, разписвал се в дербито на Манчестър в историята на Висшата лига. Той го направи на 18 години и 141 дни.

„Гражданите” допуснаха петото си поражение у дома през този сезон. Това е точно толкова,  колкото общо инкасираха през изминалите четири кампании.

С този успех „дяволите” събраха 50 точки и заема шестото място. Толкова има и петия Уест Хем. Сити е четвърти с 51.

В 16-ата минута падна единственият гол в двубоя. 18-годишният талант получи подаване от Хуан Мата, след което се подигра с Мартин Демикелис пред наказателното поле и с диагонален удар преодоля Джо Харт.

В началото на второто полувреме вратарят на „гражданите” се спусна към слабо върната топка от Демикелис и изпревари Марсиал, но направи това с цената на контузия. Английският национал бе изнесен с помощна на носилка.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня