3. Юнайтед договори млад сенегалски голаджия

Юнайтед договори млад сенегалски голаджия

Бербо с нов конкурент в атака от януари 2010 година

Ръководството на английския шампион Манчестър Юнайтед договори трансфера на младия сенегалски нападател Маме Бирам Диуф, съобщава „Скай Спортс”. 21-годишният голаджия прави истински фурор с екипа на Мьолде в норвежкото първенство и изявите му не са останали незабелязани от мениджъра на „червените дяволи” Сър Алекс Фъргюсън, който лично го е пожелал в своя състав.

Днес Мьолде и Манчестър Юнайтед обявиха, че са се договорили за цената на Диуф и той вече е собственост на английския шампион. Въпреки това, младият сенегалец ще остане като преотстъпен в норвежкия тим до януари 2010 година, след което ще се присъедини официално към „червените дяволи”.

„Привлякохме млад играч от Норвегия, който следим от 2 години. Нямаме намерение, а и нямаме нужда да взимаме нов играч в първия състав, тъй като мисля, че имаме завършен отбор. Все пак и други клубове се насочиха към Диуф и ние трябваше да реагираме. Той вече е играч на Манчестър Юнайтед, но ще остане в Мьолде до януари 2010 година. Със сигурност това е последният нов играч за Манчестър Юнайтед това лято”, заяви Сър Алекс Фъргюсън.

Маме Бирам Диуф е юноша на Диараф (Сенегал), след което през 2007 година бива трансфериран в Мьолде, където вкарва 30 гола за 62 мача. Пикът в кариерата на 21-годишния голмайстор е победата над Бран с 5:2 на 12 юли, когато той успя да вкара хеттрик в първите 9 минути на срещата, а в 27-ата минута добави и четвърти гол на своята сметка.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1