Вердер с важна точка срещу Лайпциг (ВИДЕО)

Попадения през втората част за 1:1

Вердер Бремен не се даде на Лайпциг в двубой от 16-ия кръг на Бундеслига, завършил 1:1.

На "Везерщадион" двата тима не успяха да се изненадат преди почивката въпреки интензивните 45 минути.

Първата част бе разделена на две и бе лишена от домакински натиск, но куп пропуски на гостите можеха да им костват скъпо. Едва в края на полувремето бившият тим на Илия Груев погледна по-осезаемо към вратата на съперника.

И все пак гостите първи съумяха да отбележат, а това се случи в началото на второто полувреме. Люис Опенда бе оставен на няколко пъти да стреля към Мишел Зетерер, а накрая довкара от близко разстояние. А Джъстин Гидеон в 75-ата минута се разписа за бременци и оформи крайния резултат.

Така Вердер се изкачи до 13-ото място в класирането на първенството с актив от 16 точки, колкото има и Бохум. Лайпциг е на третата позиция с 33 и вече е с 2 точки зад Байерн Мюнхен, който утре гостува на Волфсбург.