3. Венгер: Изравнихме, защото ПСЖ свали оборотите

Венгер: Изравнихме, защото ПСЖ свали оборотите

През първото полувреме направо ни "удавиха", но останахме в мача, доволен е мениджърът на Арсенал

Арсен Венгер смята, че ПСЖ е намалил темпото в края на мача и това е позволило на неговия Арсенал да си тръгне с точка от Париж след 1:1 в група А на Шампионска лига. Кавани даде преднина на френския шампион след само 42 секунди, но Алексис Санчес изравни 13 минути преди края.

„Изоставахме още в първата минута и имахме време да внесем корекции. Психически останахме в мача”, каза Венгер след ремито пред beIN Sport.

„Имахме повече свобода през второто полувреме, контролирахме по-добре топката. Успяхме да се върнем и да изравним, което и заслужавахме. Възползвахме се от намаленото темпо на ПСЖ. Направо бяхме „удавени” през първото полувреме, когато загубихме много единоборства в средата на терена. През втората част беше много по-добре”, обясни Венгер.

Срещу Базел на 28 септември „артилеристите” ще бъдат без изгонения в Париж Оливие Жиру. ПСЖ пък ще пристигне в София срещу Лудогорец без Марко Верати, който също бе изгонен.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"