3. Валенсия подари 6 гола на Гари Невил навръх рождения му ден (ВИДЕО)

Валенсия подари 6 гола на Гари Невил навръх рождения му ден (ВИДЕО)

Прилепите влязоха в историята на Лига Европа като първия отбор, отбелязал 5 гола преди почивката

Всичко вървеше като по вода за Гари Невил навръх 41-ия му рожден ден, като воденият от него Валенсия разби 6:0 бившия отбор на Трифон Иванов Рапид (Виена) в първи мач от 1/16 финалите на Лига Европа.

Санти Мина се отличи с 2 гола и 3 асистенции и стана първият футболист в историята, замесен в пет гола в един мач от Лига Европа.

Останалите попадения преди почивката бяха дело на Даниел Парехо, Алваро Негредо и Андре Гомеш.

Освен това за първи път в историята на Лига Европа отбор водеше с пет гола на почивката. Досега Валенсия беше един измежду трите тима с 4 гола през първото полувреме.

Крайното 6:0 оформи резервата Родриго, а Гари Невил постигна втора поредна победа начело на Валенсия, след като миналата събота се поздрави с първи успех и в Примера.

"Прилепите" вече са и първият отбор в историята на Лига Европа с 6 гола в един мач от елиминиациите.

6:0 Родриго (89’)

Колко ще получава Клоп на новата си позиция?

Той ще прибира сериозна заплата

Удар за Англия! Сака и Джоунс отпаднаха от състава на "Трите лъва"

И двамата имат проблеми

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори