3. Валенсия напусна борбата за Купата на УЕФА след равенство с Динамо (Киев)

Валенсия напусна борбата за Купата на УЕФА след равенство с Динамо (Киев)

Валенсия напусна борбата за Купата на УЕФА след равенство на „Местая” с Динамо (Киев) – 2:2. Първата среща между двата тима завърши 1:1 и с повече голове на чужд терен Динамо ще играе на осминафиналите. Там тимът ще се изправи срещу Металист (Харков).

Двубоят във Валенсия започна с натиск на домакините, но гостите от Киев първи стигнаха до попадение. В 34-ата минута Кривец се възползва от грешка в защитата и направи 1:0. В последната минута на първата част Валенсия се върна в мача. Мануел Фернандеш центрира и Карлос Марчена с глава направи 1:1.

Друг защитник в тима на „прилепите” Асиел дел Орно вкара втори гол за своя тим и феновете на тима вече виждаха 1/8-финалната фаза. Динамо не се предаде и стигна до втори гол в 73-ата минута, като отново в прегръдките на своите съотборници бе Кривец. До края на срещата Вия, Висенте, Хоакин и Силва не успяха да преодолеят Богуш и украинският тим продължи в следващата фаза.

Валенсия – Динамо (Киев) 2:2
0:1 Кривец 34’
1:1 Марчена 45’
2:1 Дел Орно 53’
2:2 Кривец 73’

Валенсия: Сезар; Алексис, Албиол, Марчена (81’ Бараха), Дел Орно; Силва, Фернандеш, Мадуро, Мата (68’ Висенте), Вия, Мориентес (59’ Хоакин)

Динамо: Богуш; Несмачни, Бетао, Михалик, Ел Кадури; Алиев, Еременко, Вукойевич, Кравченко (65’ Чернат 88’ Саблич); Кореа (78’ Гиоан), Кривец

Жълти картони: Дел Орно (Валенсия); Несмачни, Ел Кадури, Алиев, Еременко, Вукойевич (Динамо)
Съдия: Д. Скомина
Стадион: „Местая”, Валенсия

Повече снимки от мача може да видите ТУК

Видео от мача може да видите ТУК

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима