3. В ДОНЕЦК: Интер не можа да пречупи Шахтьор и си тръгна само с точка (ВИДЕО)

В ДОНЕЦК: Интер не можа да пречупи Шахтьор и си тръгна само с точка (ВИДЕО)

Двата отбора направиха 0:0 в трети пореден мач помежду си

Интер взе първа точка в тазгодишното издание на Шампионска лига, след като завърши 0:0 при гостуването си на Шахтьор Донецк. Двубоят бе доста оспорван, като и двата тима имаха по няколко добри ситуации за гол, но не успяха да се възползват от тях. Двата отбора ихрата и миналия сезон в груповата фаза на турнира. И двете им срещи тогава също завършиха 0:0.

Гостите от Шахтьор създадоха първата опасност в мача още в петата минута. Манор Соломон стреля от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на Ханданович. Десет след това Интер можеше да отбележи. Николо Барела пробва страхотен удар от далечно разстояние, който обаче срещна напречната греда.

В 29-ата минута Лаутаро Мартинес бе изведен добре в пеналта. Аржентинецът стреля от движение, но не успя да намери очертанията на вратата. Малко по-късно Един Джеко бе близо до гол. След центриране от корнер топката достигна до босненския нападател, който от няколко метра прати топката над вратата.

Шахтьор имаше добра възможност за гол в 50-ата минута на мача. Додо нахлу в наказателното поле на Интер и стреля, но в последния момент защитник на гостите протегна крак и изби в корнер.

"Нерадзурите" се опитаха да натиснат съперника си в заключителните моменти на срещата, но с пропуски се отличиха Хоакин Кореа и Стефан де Врай. В 89-ата минута Чалханоглу отправи силен удар от границата на наказателното, но топката мина встрани от вратата.

По този начин Интер вече има една точка в актива си в група D, след като в първия мач загуби с 0:1 от Реал Мадрид. Шахтьор също спечели първата си точка след поражението от Шериф Тираспол в предния кръг.

Аякс - Бешикташ 2:0

Алонсо иска Байер да е по-мъдър и интелигентен

Треньорът на "аспирините" говори преди мача с Холщайн Кийл днес

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона