3. Удинезе ще играе в Шампионска лига, рецитал на Тоти прати Рома в Лига Европа

Удинезе ще играе в Шампионска лига, рецитал на Тоти прати Рома в Лига Европа

Шампионът Милан приключи сезона с нулево реми срещу Удине, а Рома би с 3:1 Сампдория за изпроводяк

Рома си осигури място в турнира Лига Европа, след като спечели с 3:1 последния си мач за сезона в Серия „А” срещу вече изпадналия тим на Сампдория.

Столичани се озоваха в ролята на догонващи в резултата в 27-ата минута, в която Даниеле Манини откри за гостите, но само три по-късно неостаряващият капитан на тима Франческо Тоти изравни след пас на Перота.

Резултатът се запази 1:1 до 70-ата минута, когато Краля на Рим асистира на черногорския нападател Мирко Вучинич и последният се разписа, а след още 16 минути отново Тоти изведе Марко Бориело и италианецът оформи крайното 3:1 в полза на домакините.

В друг мач от последния кръг шампионът Милан и борещия се за място в квалификациите на Шампионска лига тим на Удинезе не се победиха и поделиха точките след нулево реми.

„Росонерите” излязоха с част от резервите си, докато домакините разчитаха на най-доброто, с което разполагат и успяха да изпълнят целта си.

Те заеха четвъртата позиция в крайното класиране на Калчото и така си осигуриха участие в квалификациите на турнира Шампионска лига догодина.