3. Трета поредна победа за Юнайтед в Азия, Берба откри головата си сметка

Трета поредна победа за Юнайтед в Азия, Берба откри головата си сметка

5 минути бяха нужни на Берба да съкруши ФК Сеул

Манчестър Юнайтед постигна трета поредна победа по време на азиатското си турне. Английският шампион победи ФК Сеул с 3:2.

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов остана резерва за английския шампион, като в атака Сър Алекс започна с Рууни и Македа.

Берба се появи в игра в 61-ата минута и само 5 по-късно бе точен за 3:2. След два мача суша, днес Берба показа своята класа. В 66-ата минута на срещата, при резултат 2:2, 80 000 зрители на стадиона в Сеул видяха головия му нюх в действие.

До момента в Азия Юнайтед надделя два пъти над сборен отбор на Малайзия - с 3:2 и 2:0.

Двата тима започнаха много активно срещата. След няколко добри положения за гол домакините стигнаха до откриване на резултата.

Центриране отдясно бе проспано от Браун и вратаря Кушчак, за да може черногорският нападател Деян Дамянович да открие резултата в 24-ата минута. Юнаййтед отговори с опасен удар на Македа.

В 32-ата минута О’Шей центрира в наказателното поле на Сеул и английският национал Уейн Рууни с глава изравни за 1:1. Повторенията показаха, че Рууни е играл първо с глава, а след това топката е срещнала рамото.

Съставът на домакините не се предаде и Кушчак се намеси добре при няколко удара от средна дистанция. В даденото от съдията продължение на първата част, Дамянович получи отличен пас зад гърба на Евра и елегантно преодоля полския вратар на Юнайтед за 2:1.

Втората част отново започна вихрено. В 58-ата минута английският шампион стигна до изравняването. Рууни хвърли отличен пас към Македа, който се озова сам срещу вратаря на Сеул, преодоля го и прати топката в мрежата за 2:2.

След гола Сър Алекс пусна в игра Бербатов и в 66-ата минута той изведе Юнайтед напред в резултата. Дарън Гибсън центрира отлично отдясно и българинът с глава от място, не остави шансове на вратаря на корейците.

До края на мача Берба на няколко пъти показа защо струва 30 млн. паунда. Отлично се включи и Парк Джи Сун, любимец на местната публика и капитан на националния отбор на Корея.

В 90-ата минута Скоулс можеше да вкара 4-и гол за Юнайтед, но за малко не счупи горната греда на Сеул.

Така Юнайтед записа 3-а победа от три мача.