3. Тотнъм и Челси не си вкараха гол във ветровито лондонско дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм и Челси не си вкараха гол във ветровито лондонско дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бегович със силен мач, Моу остави Коща на пейката, испанецът недоволства

Тотнъм и Челси не си вкараха гол на „Уайт Харт Лейн” за първи път от 2002 г. насам, след като завършиха 0:0 в лондонското дерби от XIV кръг на Висшата лига.

Наставникът на гостите Жозе Моуриньо реши да заложи на схема без чист нападател и остави Диего Коща на пейката, давайки шанс на Еден Азар да игре като „скрита деветка”.

Непосредствено преди мача португалският специалист обясни, че за първи път оставя пожелателно испанския таран резерва и посочи Тотнъм сред претендентите за титлата. Специалния бе нясно, че неговите момчета имаха едва 4 т. далеч от дома, повече единствено от Астън Вила (3).

Домакините започнаха по-добре мача и вратарят Асмир Бегович бе на няколко пъти в центъра на събитията.

В първите 10 минути гостите имаха топката в едва 26% от времето, а в 18-ата Хари Кейн стреля опасно, но стражът на Челси показа класа.

Шампионите отговориха с удар на Еден Азар над вратата, а малко след това и Педро бе близо до откриването на резултата.

В 26-ата минута кореецът Сон стреля опасно, ала Бегович бе на висота, както и в 30-ата, за да отрази отличен изстрел на Муса Дембеле.

Така почивката дойде при нулево реми, а след нея вятърът се усили и допълнително затрудни играчите.

Малко след паузата от Тотнъм имаха претенции за игра с ръка на Оскар в пеналта, подминати от съдията.

В 64-ата минута Сон направи чудесен пробив и след двойно с Ерик Ламела стреля по диагонала, но точно в обсега на Бегович и босненецът отново улови.

Челси отправи своя първи точен удар в 69-ата минута, когато Еден Азар стреля изключително красиво от воле, но Юго Лори внимаваше.

После Вилиан от гостите напусна принудително терена, а Диего Коща демонстрира несъгласие с решението на Моуриньо да не го пусне в играя за последните минути.

В крайна сметка двата отбора си поделиха точките и Тотнъм остана на пето място с 25 в своя актив, с точно 10 повече от Челси.

Diego Costa threw his warm up bib at Mourinho

Posted by Troll Football on Sunday, November 29, 2015

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група